Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/user2702/domains/mbpgostynin.pl/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Dzień Przytulania z przedszkolakami...radości było co nie miara

      W środę 31 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Przytulania. W tym dniu naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z gostynińskich przedszkoli.
     Jak każdy wie, gest przytulenia, miłości, bezpieczeństwa uznania i akceptacji, czynią dziecko szczęśliwym, daje wsparcie, ważny sygnał: „jestem z Tobą”, „możesz na mnie liczyć”. Oprócz gorących uścisków, różnych zabaw wspomagających, dzieci opowiadały o przytulaniu misiów, rodziców, dziadków, rodzeństwa czy też przyjaciół. Rozmawialiśmy o naszej potrzebie bliskości i przebywania z drugim człowiekiem, przytulania się oraz o naszych uczuciach. Dzieci uważnie wysłuchały książki Przemysława Wechterowicza pt. "Proszę mnie przytulić", rozwiązywały zagadki oraz wykonywały ćwiczenia ruchowe.

View the embedded image gallery online at:
http://mbpgostynin.pl/index.php?limitstart=0#sigFreeId1ed35e65ed

Za nami pierwsze spotkanie Gostynińskiego Klubu Poetyckiego...

 
"W miłej atmosferze, która zawsze towarzyszy takim spotkaniom...
Nie zabrakło poezji o tematyce lirycznej dającej bodziec do refleksji nad życiem, ale także  napisanej pod wpływem bieżących wydarzeń, które poruszają struny poetyckich serc."
 
      Takich słów użyła jedna z poetek Gostynińskiego Klubu Poetyckiego, podsumowując spotkanie, które odbyło się w naszej bibliotece, w środę - 31 stycznia 2018 r.
Niech będą one zachętą do kolejnych  w wyjątkowym gronie spędzonych chwil oraz wszystkich tych, którzy nie odważyli się jeszcze zaprezentować swoich wierszy.
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania. 
Kontakt z opiekunem grupy : Marzena Ligocka nr tel.: 24 235 24 08.
 
Zdjęcia: Maria Ziętek; źródło własne.

3 grudnia 2017 r. koncert Żołnierze niezłomni Podziemna Armia powraca

        ,,Na naszych oczach pamięć o Żołnierzach Wyklętych systematycznie zdobywa coraz większe uznanie w oczach społeczeństwa. Wielu Polakom nieobce są już nazwiska Pileckiego, Szendzielarza czy Franczaka ..." - napisał Kajetan Rajski we wstępie do swojej książki pod tytułem ,,Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych".

Spotkanie autorskie - Jacek Łapiński

       Dnia 27 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie gościliśmy Jacka Łapińskiego, autora książki ,,Jak być lepszym". Zaproszony gość poprowadził warsztaty:,,Jak być lepszym. Pogoda ducha to nasza wewnętrzna moc" i ,,Marka osobista - zawsze pracujemy na siebie.

Jesienne Spotkania z Poezją i nie tylko....

          W piątek 24 listopada 2017 r., wydarzeniem poetycko-muzycznym w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie zakończył się etap Jesiennych Spotkań z Poezją.
          Bogata twórczość poetycka Cezarego Krzysztofa Buszmana wskrzesza najlepsze tradycje polskiej poezji klasycznej, a jej interpretacja wykonana wirtuozyjnie przez Jarosława „Jar” Chojnackiego wywołała wiele emocji i wzruszeń wśród słuchających.
          Artyści udowodnili, że poezja prezentowana w ten sposób trafia do każdego odbiorcy.
Za wspaniały występ nasi goście zostali nagrodzeni przez liczną publiczność, długimi i głośnymi brawami.
Po koncercie można było nabyć tomiki wierszy i płyty obydwu artystów.

View the embedded image gallery online at:
http://mbpgostynin.pl/index.php?limitstart=0#sigFreeIdf8bdffd715