Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/user2702/domains/mbpgostynin.pl/public_html/templates/tk_3d_free/warp/systems/joomla/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/user2702/domains/mbpgostynin.pl/public_html/includes/application.php on line 536

REGULAMIN KORZYSTANIA Z INTERNETU

§ 1. 
Prawo  korzystania

1.    Prawo korzystania z komputerów znajdujących się w Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Gostyninie przysługuje każdemu użytkownikowi Biblioteki po ukończeniu 14 roku życia na zasadach określonych w niniejszym Regulaminie.
2.    Czytelnia internetowa jest czynna w czasie otwarcia biblioteki. Na 15 minut przed jej zamknięciem  stanowiska komputerowe nie są udostępniane.
3.    Udostępnianie komputera poprzedzone jest okazaniem legitymacji szkolnej lub dowodu osobistego, wpisaniem się użytkownika do zeszytu odwiedzin i otrzymaniem od bibliotekarza numeru stanowiska komputerowego.
4.    Z Internetu można korzystać maksymalnie 1 godzinę. Z programów Microsoft Office (World, Excell, Power Point itp.) do 2 godzin dziennie.
W przypadku większej grupy oczekujących czas ten może być skrócony przez dyżurującego bibliotekarza.
   5. Poszukiwania prowadzi samodzielnie użytkownik. Bibliotekarze nie przeprowadzają szkoleń dla indywidualnych użytkowników w zakresie korzystania z internetu.
    6. Bibliotekarze mają prawo kontrolować czynności wykonywane przez użytkownika  przy komputerze.
    7.  W Czytelni należy zachować ciszę. Zabrania się korzystania z telefonów komórkowych.
    8. Okrycia wierzchnie należy zostawiać na wieszaku. Przy stanowiskach komputerowych nie wolno spożywać napojów i artykułów spożywczych.
9.    Przy stanowisku komputerowym przebywa tylko jedna osoba.

 

 

§ 2.
Korzystanie z  internetu i programów użytkowych

1.    Korzystanie z internetu i programów użytkowych jest bezpłatne, dozwolone wyłącznie do celów naukowych, edukacyjnych oraz dydaktycznych.
2.    W internecie można przeglądać strony WWW, sprawdzić swoją skrzynkę e-mail, wysłać wiadomości korzystając z dostępu on-line.
3.    Wyniki wyszukiwań można zapisać na dyskietce lub płycie zakupionej u bibliotekarza. Zabrania się korzystania z własnych dyskietek i płyt
4.    Stanowisko komputerowe opuszczone przez użytkownika na dłużej niż 10 minut, zostanie udostępnione innemu użytkownikowi, bez zabezpieczenia wyszukiwanych wcześniej danych.
5.    Biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za utratę niewłaściwie zapisanych danych.

§ 3.
Ograniczenia dotyczące korzystania z internetu i programów użytkowych

    Użytkownikowi zabrania się :
1.    Instalowania oprogramowania oraz dokonywania zmian w konfiguracji oprogramowania zainstalowanego na dysku lokalnym komputera.
2.    Wykorzystywania internetu do :
a/ przesyłania i udostępniania danych naruszających prawo oraz powszechnie uznawanych za obraźliwe,
b/ wyszukiwania informacji o treści obrażających uczucia innych,
c/ wykonywania czynności naruszających prawa autorskie twórców,
d/ prowadzenie działalności komercyjnej,
e/ uruchamiania gier  komputerowych,
f/ korzystania z serwerów mających charakter wyłącznie rozrywkowy.

§ 4.  Odpowiedzialność  użytkowników

1.    Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie szkody przez niego spowodowane w odległych lub lokalnych systemach komputerowych oraz inne straty i nadużycia popełnione przy użyciu udostępnionych mu zasobów internetu i programów użytkowych.
2.    Użytkownik ma obowiązek poinformować dyżurującego bibliotekarza o wszystkich uszkodzeniach sprzętu i systemu w momencie ich zauważenia.
3.    Bibliotekarz może odmówić użytkownikowi dostępu do komputera jeśli uzna, iż wykonuje on czynności niepożądane, nawet jeśli nie są one określone w Regulaminie.
4.    Użytkownik nie stosujący się do przepisów Regulaminu może być czasowo lub na stałe pozbawiony prawa do korzystania z komputerów znajdujących się w Miejskiej Bibliotece Publicznej na podstawie decyzji podjętej przez Dyrektora Biblioteki.