"Cichy Zachód" Artura Justyńskiego

W piątek 11 maja 2018 r. na zakończenie Tygodnia Bibliotek, gościliśmy Artura Justyńskiego. Autor, dał się już poznać zbiorem opowiadań „Opowieści znad rzeki”, tym razem zaprosił czytelników w podróż po terenach Polski zachodniej, podróż w przestrzeni i czasie.

Najnowsza książka „Cichy Zachód” to swoisty zapis fascynacji Ziemiami Odzyskanymi wsparty oczywiście wspomnieniami autora.
                 Salę Basztową Zamku Gostynińskiego, oprócz wspomnień i wypowiedzi pisarza, wypełnił niesamowity głos Krzysztofa ,,Mierzego" Seweryniaka, który czytał fragmenty książki. Całości idealnie dopełniła melodia płynąca z a gitary, wirtuoza Dominika Janiszewskiego.
              Dziękujemy autorowi za dar książkowy, otrzymaliśmy zarówno "Opowieści zza rzeki" jak i "Cichy Zachód" z przeznaczeniem dla bibliotek w mieście jak i powiatu, zaś wszystkim gościom za przybycie i wspaniałą atmosferę panującą na spotkaniu.