Warszaty poetyckie z Krzysztofem Cezarym Buszmanem.

W ciepły, czwartkowy wieczór 10 maja 2018 r. w ramach Tygodnia Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna i działający przy niej Gostyniński Klub Poetycki zaprosił poetę, Krzysztofa Cezarego Buszmana. Twórczość poety zyskała duże uznanie zarówno polonijnych elit intelektualnych, jak i szerokiego grona miłośników poezji. Jest autorem kilku zbiorów poezji, które powstały w Polsce i na niemal całym świecie podczas licznych podróży poety. Do jego wierszy muzykę tworzą najwięksi polscy kompozytorzy.

Warsztaty prowadzone przez Cezarego Krzysztofa Buszmana miały charakter gawędy. Nasz gość mówił o sprawach ważnych dla człowieka i współczesnego świata, Ciekawie opowiadał o samym momencie tworzenia wierszy, warsztacie poety, a także inspiracjach. Zgromadzonym poetom i słuchaczom zaprezentował kilkanaście liryków pochodzących z różnych tomików. W trakcie spotkania autor zaproponował ćwiczenia, które miały na celu stworzenie krótkiego wiersza. Każdy z gostynińskich poetów zaprezentował fragment swej twórczości otrzymując w zamian cenne wskazówki.
Było to pouczające i cenne spotkanie dla naszych poetów, ale także dla wszystkich tych, dla których poezja zajmuje szczególne miejsce w życiu człowieka.