Spotkanie z Elizą Piotrowską

W środę 9 maja 2018 r. Biblioteka dla dzieci i młodzieży zaprosiła na spotkanie Elizę Piotrowską. Uczestnikami byli uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyninie.

Pisarka zaprezentowała słuchaczom serię książek o zwariowanej cioci Jadzi, i jej małej bratanicy, które przepadają za swoim towarzystwem i stale spotykają je niezwykłe przygody. Książki pisarki, przepełnione są humorem, dowcipem i życiową prawdą. Ponadto dzieci dowiedziały się, że wydarzenia opisane w książkach są prawdziwe, zmyślone są jedynie imiona i nazwiska bohaterów.
          Na spotkanie przybyły również, zaproszone przez dzieci, ciocie. Czekało na nie, nie lada wyzwanie, ciocie musiały odpowiedzieć na przygotowane przez nas zadania, które pochodziły z jednej z książek Elizy Piotrowskiej " Ortografia – twardy orzech, ale każdy zgryźć go może". Ciocie poradziły sobie wyśmienicie.
          Dzieci też miały do wykonania zadanie. Przed budynkiem naszej biblioteki, miały wykonać portret naszego gościa, malowany kolorową kredą na asfalcie. Efekty ich pracy, może podziwiać każdy spacerowicz.
              Na zakończenie bardzo sympatycznego i ciekawego spotkania, uczniowie robili sobie wspólne zdjęcia z autorką. Mogli również zakupić książki, które pani Eliza bardzo chętnie podpisywała. Naszemu spotkaniu towarzyszył słodki poczęstunek.
            Autorka zdradziła nam, że niedługo ukażą się jeszcze dwie książeczki z serii Cioci Jadzi, tym razem w Transylwanii i PRL. Oczywiście czekamy na nie z niecierpliwością.
            Na godzinę 12.00, Eliza Piotrowska umówiona była na drugie spotkanie z dziećmi  ze Szkoły Podstawowej nr 3, które współpracują z Filią nr 1.
          Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z książkami Pani Elizy Piotrowskiej, które znajdują się w zbiorach naszych placówek.