.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina w Gostyninie w dniu 9 czerwca 2017 r. gościła w Muzeum Mazowieckim w Płocku podczas uroczystego otwarcia wystawy Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa ,,Nila, , w Krakowie pt. ,,Rzeź wołyńska,,. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Historyczne im. ,,11 Grupy Operacyjnej Narodowych Sił Zbrojnych,,. Podczas wystąpienia okolicznościowego swoją twórczość zaprezentował Pan Lech Franczak, poeta, naoczny świadek wydarzeń na Kresach Wschodnich. Prelekcję poprowadziła Pani Ewa Siemaszko, współautorka monografii ,,Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945. Poniżej fotorelacja.Zapraszamy do obejrzenia.