Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/user2702/domains/mbpgostynin.pl/public_html/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

Strict Standards: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/user2702/domains/mbpgostynin.pl/public_html/templates/tk_3d_free/warp/systems/joomla/layouts/com_content/article/default.php on line 13

Strict Standards: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/user2702/domains/mbpgostynin.pl/public_html/includes/application.php on line 536

Noc bibliotek za nami...


    Tegoroczna edycja "NOCY BIBLIOTEK", nosiła tytuł ,,Czytanie porusza". Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski.W naszych bibliotekach impreza miała miejsce 3 czerwca 2017 r. i pomimo, że odbyła się po raz pierwszy, cieszyła się sporą popularnością wśród mieszkańców naszego miasta, którzy podczas jej trwania chętnie wypożyczali książki lub też zapisywali się. Co więcej, we wszystkich naszych oddziałach trwały zajęcia związane z czytelnictwem, bądź też inne wydarzenia kulturalne.


    W Bibliotece dla dzieci i młodzieży odbyły się zajęcia manualne "Teatrałki" oraz warsztaty teatralne z zaproszonymi przez nas artystami "Teatru Form Wielu" z Płocka. Na początku aktorzy wystawili spektakl podczas, którego panowała bardzo serdeczna atmosfera. Zaproszeni młodzi widzowie razem z rodzicami aktywnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Dodatkową atrakcją dla młodych czytelników i widzów był wieczorny seans filmowy "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra", który mogliśmy obejrzeć na ekranie Kina Siemowit w Miejskim Centrum Kultury.

   W Wypożyczalni dla dorosłych mogliśmy usłyszeć zbiór tekstów i wierszy lokalnych poetów. Mało kto wie ale środowisko literackie w naszym mieście jest bogate i różnorodne.

 


    Na Filii nr 1 w godzinach popołudniowych dla mieszkańców naszego miasta przygotowane było spotkanie z legendą ze wspomnieniami uwiecznionymi w fotografii. Nie zabrakło również dobrej zabawy na powietrzu wraz z grupą dzieci, rodziców i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gostyninie wracających z rajdu rowerowego.. Zaś wieczorną porą, odbywała się dyskusja wśród czytelników "Nocne rozmowy między półkami".


Książka i biblioteka są ze sobą nierozerwalnie złączone, ogniwem łączącym, tworzącym klimat - są czytelnicy. Oni właśnie zaszczycili nas swoją obecnością w tą nietypową noc za co wszystkim biorącym udział serdecznie dziękujemy.