"Tydzień bibliotek"

"TYDZIEŃ BIBLIOTEK"

Tegoroczny "Tydzień Bibliotek" rozpoczęliśmy 10 maja 2017 r.  o godz. 10.00. W tym dniu odbyliśmy  spacer historyczny ulicami miasta. "Gostynin wczoraj i dziś". Pomimo niezbyt sprzyjającej aury, uczestnikom spaceru nie brakowało dobrego humoru.

W czwartek 11 maja 2017 r. zorganizowałyśmy "Dzień Bibliotekarza". W tym dniu mogłyśmy gościć władze miasta, zaprzyjaźnione bibliotekarki z miasta, gminy i powiatu oraz wszystkich  przyjaciół biblioteki.  Aktorzy Teatru "Trójka"na naszą uroczystość przygotowali "Teatr przy stoliku" - humoreski Antoniego Czechowa.

Po południu  o godz. 17.00, odbyły się warsztaty poetyckie z historykiem literatury, krytykiem i eseistą Waldemarem Smaszczem.

W piątek 12 maja o godz. 10.00 zaprosiliśmy młodzież gostynińskich szkół oraz mieszkańców naszego miasta na prelekcję z Waldemarem Smaszczem na temat św. Brata Alberta Chmielowskiego.

O godzinie 17.00 odbył się drugi dzień warsztatów poetyckich prowadzonych przez Waldemara Smaszcza.

Nasz "Tydzień Bibliotek" zakończyłyśmy o godz. 19.00 koncertem Jarosława Chojnackiego.